niedziela, 17 czerwca 2012

Błogi dzień nad Lago Bracciano (Lazio, Włochy)

Lago Bracciano
Wulkaniczne jezioro Bracciano  położone jest wśród malowniczych pagórków 20 km na północ od Rzymu. Jest to wspaniałą miejscówką  żeby  odpocząć od zatłoczonych plaż i zgiełku Rzymu. Zarówno w miasteczku Bracciano jak i nad jeziorem widać było tylko garstkę turystów. Dzięki temu można było się napawać cisza, pięknymi widokami i pysznym jedzeniem.


Podroż jest bardzo krótka i przyjemna. Za oknem na zmianę widać złote pola, gaje oliwne i piękna włoska wieś.
Dotrzeć można samochodem lub pociągiem. Pociągi ze stacji Roma Ostiense (zaraz przy stacji metra Piramide) do Bracciano  odjeżdżają co pół godziny i powrotny bilet kosztuje tylko €6. 

W miasteczku warty zwiedzania jest piękny, średniowieczny zamek.... jeśli ktoś jeszcze ma niedosyt zabytków po zwiedzaniu Rzymu :)

Zamek w Bracciano

Żeby dotrzeć do jeziora trzeba trzymać  się ulicy Via del Lago, która prowadzi do samej plaży. Po drodze sparaliżował nas przeboski zapach: włoski warzywniak z dojrzałymi owocami, pomidorami i przepięknymi warzywami. Dalej powędrowaliśmy wiec z torba pełną nagrzanych słońcem czereśni.

Widok z via del Lago

Wokół jeziora jest kilka plaż, i wiele tradycyjnych restauracji, założonych już w XIX wieku, które za grosze serwują pyszne domowej roboty makarony, pizze z pieca i świeże, grillowane ryby prosto z jeziora.

Pyszna ryba w Il Luccio d'Oro

Jezioro jest śliczne, błękitne, otoczone zalesionymi górami. Przypomina trochę bieszczadzką  Solinę. Można wynająć kajaki, rowery wodne, albo po prostu relaksować się na plaży i w wodzie. 
Fasola


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz