czwartek, 2 sierpnia 2012

Lago di Garda

Największe. Najczystsze. Najpiękniejsze

Jezioro Garda
Polodowcowe jezioro północnych Włoch, położone w Alpach Wschodnich (Poludniowe Alpy Wapienne) w  paśmie górskim Prealpi Gardesane. Administracyjnie rozdzielone na trzy prowincje:  Verona, Brescia i Trento.

Okolice jeziora i ono samo to sportowa uczta dla ciała. Rower, wspinanie, pływanie, windsurfing, żaglówka, kajak, rafting, canyoning, trekking, spacerowanie, podziwianie i lody.
Wszystko łatwe do wyobrażenia – każdy wie jak wygląda płetwa czy rama od roweru, ale jak wyobrazić sobie 600 smaków lodów które Włosi podobno mają??? Lodów tak pysznych,  że nawet gdyby mieli smak styropianowy byłby pewnie wyśmienity.Więc dzień spędzać można jak bądź. Żeby się nie zmęczyć warto wybrać się na niedługi spacer na Monte Brione 376m, ale żeby się nie spocić nie warto tam iść w upalny dzień. Krajobraz z góry wyśmienity.

Riva del Garda

Z Monte Brione
Ponale Road
Droga wybudowana za życzenie Giacomo Cis w 1851,  wzdłuż zachodniego brzegu. Kręta, wąska i skalista. Poszerzona w 1891 dla ruchu kołowego. Całkowicie zamknięta w 1990. Ponownie otwarta wyłącznie dla turystów i rowerzystów w 2004. 
Widok na jezioro wspaniały.  Spacer zaczyna sie z Riva del Garda.

Old Ponale Road


Warto trzymać się tej strony, po której nie pędzą rowerzyści. Nie wiem czy warto zaglądać za zakratowane dziury w tunelach i budynkach (austriackie pozostałości z I Wojny Światowej). Chyba, że ktoś sobie nie wyobraża…


Fakty:
Długość: ponad 50km
Szerokość: od 4 – ok 15km
Położenie: 65m n.p.m
Maksymalna głębokość: 350m
Powierzchnia: ok. 370 km2

Informacje:
Dojazd najbliższy z Verony. Autobusem do Riva del Garda (2.5h) albo pociągiem do Trento i z Trento autobusem (czas porównywalny)
Spanie: Camping Brione  - miło, cicho i na plaże blisko. http://www.campingbrione.com/

Inne możliwości dojazdu:
Lotniska
Aeroporto Valerio Catullo di Verona Villafranca: www.aeroportoverona.it 
Aeroporto Gabriele D'Annunzio di Brescia Montichiari: www.aeroportobrescia.it 
Aeroporto di Orio al Serio - Bergamo: www.sacbo.it  
Aeroporto Linate - Milano: www.sea-aeroportimilano.it  
Aeroporto di Venezia Marco Polo: www.veniceairport.it 
Aeroporto di Treviso Canova: www.trevisoairport.it 
Aeroporto Bolzano Dolomiti: www.abd-airport.it 
 
Autobus: 


Pietrasia 

3 komentarze:

 1. Widzę, że byłaś w miejscach, w których ja nie byłam :) Mam nadzieję jeszcze tam wrócić! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło tu u Was ,i ciekawie więc się zatrzymałam. Poszperałam głównie we włoskich zakładkach, ale wrócę jeszcze się porozglądać. Zalogowałam się, wiec będę śledzić na bieżąco wasze wpisy. Pozdrawiam z Veneto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej :) Zajrzałam też do Ciebie i zazdroszczę mieszkania w pięknej Italii :) pozdrawiam

   Usuń